Finland 5

Prvý výlet do Fínska

TYK, Tampere, Fínsko (22.-27.4, 2008)

Už v apríli roku 2007, čiže len v druhom polroku prvého aktívneho roku pôsobenia SSOŠ, sa funkcionárom školy podarilo zorganizovať cestu do fínskeho mesta Tampere. Našich 13 študentov, vlastne len študentiek,malo možnosť navštíviť strednú školu v Tampere – TYK, ktorá má veľmi podobné študijné zameranie ako SSOŠ.


Cesta do Škandinávie bola dlhá, ale o to viac pôsobivá. Zo švédskeho Štokholmu, kam celá výprava priletela lietadlom
z Bratislavy, sa pokračovalo 10 poschodovou výletnou loďou do fínskeho Turku. Odtiaľ už pripravený autobus smeroval do konečnej destinácie – Tampere. monitor web page for changes Aj keď na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že tento výlet mal len zábavný charakter, opak je pravdou. Okrem zábavy bolo potrebné splniť si aj “školské povinnosti”.

Naše študentky sa zúčastnili na vyučovacom procese rôznych predmetov; aktívne sa zapojili do tanečného workshopu; fínski študenti im pripravili pôsobivé divadelné predstavenie a taktiež pri šálke čaju a fínskej “pulle” (inak niečo ako slovenské kakaové osie hniezdo) sa mohli všetci vzájomne podeliť o svoje zážitky zo školských lavíc.

Na oplátku aj naše dievčatá chceli ukázať Fínom, čo všetko v nich je. A tak si pripravili súbor niekoľkých menších didaktických predstavení, kde od ukážok života v prehistorického období, cez Shakespearove divadelné hry prešli až k hudobným ukážkam z dnešných dní. Vystúpenie zožalo veľký úspech a študentky si zaslúžili pochvalu za vzornú reprezentáciu nielen školy, ale aj celého Hornonitrianskeho regiónu.

V posledných dňoch mali všetci účastníci zájazdu možnosť vidieť krásy dočervena zladeného Tampere (kvôli tehlovým fabrikám), nakupovať v obchodných domoch a najesť sa (konečne) do popuku. Celý výlet sa skončil ešte poldňovou prehliadkou Štokholmu a letom späť na rodnú zem.

Share this


Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/vivekp5/public_html/ssoscats.sk/wp-content/plugins/gantry/core/gantrylayout.class.php on line 28

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/vivekp5/public_html/ssoscats.sk/wp-content/plugins/gantry/core/gantrylayout.class.php on line 29

Submit your comment