Stop-1-2

Projekt STOP!

Využívanie komunikačných technológií nie je v dnešnom svete nič nezvyčajné, práve naopak- je priam potrebné a mnohí si nevieme predstaviť čo i len jeden deň bez mobilného telefónu, tabletu, alebo počítača, či je to doma, v práci, alebo v škole. Práve pomocou technológií získalo vyučovanie nový rozmer, avšak používajú ich naši študenti len na vzdelávanie?

Študenti a mladí ľudia uprednostňujú technológie pred osobnými stretnutiami a rozhovormi, dokonca sa v mnohých prípadoch  stretávame s formami závislostí na sociálnych sieťach, alebo s prípadmi kyberšikany, ktoré ich prenasledujú na každom kroku a môžu mať fatálne následky.

Aj preto sa naši študenti pod záštitou Nadácie Orange rozhodli vytvoriť preventívny program, zameraný na prevenciu používania komunikačných technológií a ochranu pred ich rizikami. Jeho súčasťou je krátky film Chytená v sieti- ktoré reálne zachytáva hrozby neuváženého používania technológii, fotogaléria, ktorá jasne rozlišuje pozitíva face-to-face stretnutí a negatíva života vo virtuálnom svete. Ako správni animátori, si naši študenti pripravili sériu hier a aktivít zameraných na pochopenie témy, prevenciu a efektívne využitie voľného času,  ktoré aplikovali počas prezentácie projektu na základnej škole v Bojniciach.

Veríme, že svojou aktivitou prispeli k ochrane detí  a  k zvýšeniu ich povedomia o bezpečnom surfovaní na internete.

 

 

 

 

 

Share this


Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/vivekp5/public_html/ssoscats.sk/wp-content/plugins/gantry/core/gantrylayout.class.php on line 28

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/vivekp5/public_html/ssoscats.sk/wp-content/plugins/gantry/core/gantrylayout.class.php on line 29

Submit your comment